Fringe znamená okraj (No.7)
/sobota 1. 6./
Na závěr si dám medvědí půlhodinku. Dva mladí Rakušané ze souboru Kunstplage to roztáčejí v Rubínu.
I když i jejich představení má jednoduché téma, dokážou ho podat s cimrmanovským humorem, hravostí a schopností zaujmout diváka každým detailem. Název Romeo&Chulio napoví, že tu máme co do činění s nesmrtelným příběhem alžbětinského barda. V tomto případě je ale všechno naruby, i když se protagonisté velmi snaží dodržet vše potřebné. Když je ovšem jeden z nich oranžový a druhý zelený medvěd, není divu, že Julie na jejich lákavá vyznání lásky nereaguje (i když je jí nabídnut dárek v podobě gumových medvídků). Nakonec medvědi Romeo a Chulio objeví zalíbení v sobě navzájem, a aby dokázali, že se jedná o pravou lásku, postupují přesně podle příručky… Jen to naplnění posledního bodu, totiž společné sebevraždy, jim tak docela nevyjde (místo jedu vypijí jen pomerančový džus). Ale právě díky tomu může příběh skončit happy-endem…
Tato drobnička ukazuje, jak i na malé ploše lze vytvořit příjemné představení s poselstvím (zde se samozřejmě týká jinakosti v lásce). Navíc oba herci zvládají s přehledem nejen muzicírování, zpěv či nejrůznější pohybové kreace, ale dokážou hereckými detaily vytvořit přesné charakteristiky svých hrdinů. Připomenou tak trochu svět medvídka Pú, ale i hravé klauny a s lehkou nadsázkou zkritizují i dnešní marketingové metody (to když jsou jako medvědi „instantně“ po telefonu oddáni).
Letošní Prague Fringe festival skončil. Nedokážu odhadnout, zda jsem si k návštěvě vybrala ta nejlepší představení. Patrně mi leccos zajímavého uniklo, ale i tak bylo pro mě nahlédnutí do světové divadelní tvorby inspirativní.
Komentáře k článku: Fringe znamená okraj (No.7)
Přidat komentář
(Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)