Brněnský Lunapark servíruje divadlo ke kávě – Divadelní noviny
Divadelní noviny Aktuální vydání 3/2025

Kulturní měsíčník pro divadlo a jiné umělecké obory

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

3/2025

ročník 34
27. 3. 2025
Můj profil

Divadelní noviny > Festivaly Zprávy

Brněnský Lunapark servíruje divadlo ke kávě

Originální a neopakovatelné festivalové večery s vůní kávy. To je jubilejní desátý ročník festivalu Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě. Do brněnských kaváren vtrhne 9. května, aby až do 21. května představil to nejlepší z místní nezávislé divadelní scény.

V letošní velmi koncentrované verzi sází festival na intenzivní divadelní zážitek a propracovanou dramaturgickou koncepci. Ohlíží se za svými deseti lety působení nejen ve formě loga s létajícím číšníkem Leopoldem. S pomocí fanoušků organizátoři připravili programový koncept skládající se z deseti jedinečných večerů v podání festivalových stálic. Jubilejní ročník si bere za téma, které se prolíná všemi deseti večery v dramatické i hudební lince, člověčenství se všemi jeho vzlety i pády.

Divák se prostřednictvím vybraných představení vydá na cestu kolem světa nejen v představení jednoho ze zúčastněných divadel, ale i díky dalším inscenacím z prostředí Indie či Japonska. Prozkoumávat bude lidské touhy a vztahy, člověka a jeho existenci. Poprvé se objeví na festivalu také stínohra.

Celou jízdu zahájí 9. května Divadlo kjógen v Kavárně Trojka. Na stejném místě 21. května symbolicky proběhne také slavnostní zakončení nejen desátého ročníku, ale i samotného festivalu – tento ročník je totiž posledním.

Zúčastněná divadla: BuranTeatr, Divadlo Facka, Divadlo Hysterie, Divadlo kjógen, Divadlo Líšeň, Druhý Pád, IMPRO DŽOW, Meandry, Napříč.cz, Střídavá péče

Zúčastněné kavárny: ArtBar Druhý Pád, Black Box Cafe, Café Atlas, Cafe Podnebi, Café Tungsram, Jazzová kavárna Podobrazy, Kavárna Trojka, Klub Leitnerova, Mezzanine Café

Zúčastněné kapely: Ateliér, FÓRtetky, Golden Delicious, Hazafele, Irish Session, Ivo Běhan, Ludmila Darunchai Špaček, Pavel Čadek a Úcellová skupina, Sabor Latino duo, Swing Pigs, Tom Oakland

Více informací na Facebooku.

  • Autor:
  • Publikováno: 6. května 2019

Komentáře k článku: Brněnský Lunapark servíruje divadlo ke kávě

Přidat komentář

(Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

Přidání komentáře

*

*

*



Obsah,