Divadla do konce roku neotevřou – Divadelní noviny
Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2025

Kulturní měsíčník pro divadlo a jiné umělecké obory

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2025

ročník 34
29. 4. 2025
Můj profil

Divadelní noviny > Zprávy

Divadla do konce roku neotevřou

Divadla se do konce roku pravděpodobně neotevřou. Prioritou je otevření škol a kulturních zařízení, kde lidé procházejí a není jich tak velká kumulace. Uvedl to dnes ministr kultury. 

Ministr kultury Lubomír Zaorálek. Foto Michaela Szkanderová

Je nepravděpodobné, že by se divadla otevřela do konce tohoto roku, ale budu usilovat o otevření jiných podniků, jako jsou knihkupectví, galerie, muzea. Jednoduše všude tam, kde není tak vysoká kumulace lidí najednou, kde lidé procházejí. Nicméně teď tato úvaha není aktuální minimálně pro následující dva týdny, uvedl dnes ve svém facebookovém prohlášení ministr kultury Lubomír Zaorálek.

Na vládě jsme dohodnuti, že jestli se něco začne uvolňovat – a to bude skutečně až ve chvíli, kdy dojde k radikálnímu snížení počtu nově nakažených –, první na řadě budou školy. Jsme na začátku cesty a ještě nás čeká nějaká ta chvíle v temnotě, dodal ministr.

///

Odkaz na celé znění jeho příspevku zde.


Komentáře k článku: Divadla do konce roku neotevřou

Přidat komentář

(Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

Přidání komentáře

*

*

*



Obsah,