Divadelní noviny Aktuální vydání 21/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

21/2024

ročník 33
10. 12. 2024
  • Zprávy
  • Kritika
  • Blogy
  • Zahraničí
  • Rozhovory
  • Ostatní
  • KritikLab
  • Hledat
  • Můj profil

    Divadelní noviny > Kontext Zprávy

    DNz k revitalizaci Anenského trojúhelníku

    V posledních týdnech bylo za budovou pražského Divadla Na zábradlí poněkud rušno, a to kvůli revitalizaci Anenského trojúhelníku, kterou s občany Prahy 1 radnice městské části dostatečně neprojednávala.

    Facebook DNz / zde/

    Pořádají se demonstrace, sepisují se petice, občané se účastní veřejných zasedání konaných kvůli vlnám nespokojenosti, ale celá situace občanům Prahy 1 nedává pocit toho, že by se teď a bohužel ani v budoucnosti počítalo s jejich názorem na prostředí, ve kterém žijí a tráví čas.

    Nejde zde jen o pokácení javoru stříbrného, nýbrž i o beznaděj, zda mezi občany a radnicí někdy vznikne nějaký dialog o utváření veřejného prostoru.

    Zde článek, který zajímavě shrnuje situaci: https://prazsky.denik.cz/…/javor-strom-holub-petice…

    Zde odkaz na hnutí občanů Prahy 1, kteří situaci bedlivě sledují: https://www.facebook.com/Zachra%C5%88-javor-101125412077290

    Zde petice proti pokácení javoru stříbrného: https://www.petice.com/petice_proti_kaceni_javoru…

    /Převzato z Facebooku Divadla Na zábradlí – zde/

    • Autor:
    • Publikováno: 7. dubna 2021

    Komentáře k článku: DNz k revitalizaci Anenského trojúhelníku

    1. Petr Feyfar

      Avatar

      Na svém facebooku (dole)
      jsem se problematice několikrat věnoval. Ano, to je důležitý aspekt, na který se zde – v této zemi – velice málo hledí: dámy a pánové na radnici nejsou nadřízení svých voličů, nýbrž jejich zástupci a podle toho by se měli chovat, tedy s nimi řádně komunikovat a zohledňovat jejich názory!
      – Rozhodně zcela nevhodné: a taky, jak píši jinde, podchod k řece není vůbec dobrý nápad. Až dojde k povodni, zatopí Vltava celé Staré město! Musely by se tedy dělat speciální zátarasy atd…
      – Takhle nám to tam „dávají do pořádku“! Zachraňme strom, parčík, nábřeží! Žádný podchod nepotřebujeme! Auta mohou klidně jezdit pomalu, šoféři se mohou chovat slušně!

      P.S. V domě, ve kterém se nachází „Hotel Smetana“ (Pachtův palác), měl otec ateliér. Byl to obytný dům. Je opravdu nutné, aby tu byl hotel (zneužití jména skladatele je podle mne drzost!)? Je opravdu nutné, aby po nábřeží jezdila auta nadměrnou rychlostí? – vidíme na fotografii!
      – Zrovna dnes, kdy si – i „díky“ covidu – řada lidí uvědomuje sepětí s přírodou a samozřejmě i potřebu zeleně ve městě, je tento „útok“ na strom zcela absurdní. Navíc je podchod zbytečný. Co by nábřeží naopak potřebovalo, je snížení povolené rychlosti. Dosáhnout i toho, aby zde automobilisté MUSILI důsledně dávat přednost chodcům. Píši to i jako automobilista, který musí sám občas (především, když se vracím do Prahy, jinak totiž po Praze autem nejezdím), poněvadž bydlím na Starém městě, po nábřeží projet.

      08.04.2021 (20.42), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

    Přidat komentář

    (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

    Přidání komentáře

    *

    *

    *



    Obsah,