FESTIVAL: V Poděbradech bude opět znít poezie – Divadelní noviny
Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2025

Kulturní měsíčník pro divadlo a jiné umělecké obory

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2025

ročník 34
29. 4. 2025
Můj profil

Divadelní noviny > Festivaly

FESTIVAL: V Poděbradech bude opět znít poezie

Poděbradské dny poezie, jediný profesionální český, ale i československý festival přednesu poezie a prózy, má už 62 let!  I ten tentokrát se rozezní poezie především v areálu poděbradského zámku, a to ve dnech 24.-27.dubna. Pořadateli jsou spolek Slovo a hlas, město Poděbrady a jeho Městské kulturní centrum pod záštitou Herecké asociace a za podpory Ministerstva kultury České republiky, Státního fondu kultury a města Poděbrady.

Poděbradské dny poezie

Kromě recitační soutěže jednotlivců, určené mladým českým a slovenským profesionálům, studentům hereckých škol a pozvaným laureátům prestižních amatérských soutěží, je připraven bohatý doprovodný program složený z cyklu VIZITKY, inscenací poezie a prózy v podání studentů hereckých škol z Čech, Moravy i Slovenska. Na programu je rovněž představení pro nejmenší – Pták Ohnivák a liška Ryška v podání studentů VOŠ herecké z Prahy, zahajovací koncert zpěvačky, textařky a skladatelky Pavlíny Jíšové s kapelou Bohadlo a v rámci cyklu Setkání s básníkem pořad Bežať láske oproti se slovenským autorem a historikem Jozefem Leikertem.

V pátek 25. dubna se bude konat poetické putování od 1. náměstí poděbradského zámku k Havířskému kostelíku s několika inspirativními zastaveními zakončené happeningem se slam poetry s Anatolem Svahilcem a další autorskou poezií.

V okolí Havířského kostelíku v Poděbradech bude znít slam poetry. Foto archiv

Sobotní slavnostní večer bude patřit udílení Křišťálových růží, nejvyššího ocenění v oboru přednesu poezie a prózy. Letos tuto prestižní cenu získají Valérie Zawadská a Ivan Trojan; ze Slovenska si pro ocenění přijede Vladimír Jedľovský, kteří symbolicky zasadí na záhon na nádvoří zámku „svou“ růži. Festival tradičně zakončí Koncert laureátů s udílením cen.

 

  • Autor:
  • Publikováno: 22. dubna 2025

Komentáře k článku: FESTIVAL: V Poděbradech bude opět znít poezie

Přidat komentář

(Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

Přidání komentáře

*

*

*



Obsah,