Jan Burian předložil ministerstvu osm podmínek – Divadelní noviny
Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2025

Kulturní měsíčník pro divadlo a jiné umělecké obory

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2025

ročník 34
29. 4. 2025
Můj profil

Divadelní noviny > Zprávy

Jan Burian předložil ministerstvu osm podmínek

Doc. Jan Burian v pátek 2. 8. 2013 před polednem podmíněně převzal z rukou ministra kultury ČR Jiřího Balvína opětovně jmenovací dekret do funkce ředitele ND. Funkci přijal dočasně s následujícími podmínkami, které předložil ministerstvu.

Jan Burian se funkce ředitele ND ujme za předpokladu, že:

1) získá opětovně kladné stanovisko expertní konkurzní komise

2) získá kladný názor garanční rady ND (se kterou se sejde v úterý podvečer)

3) rezignované umělecké vedení (Opera, Činohra, Balet) se opět ujme funkcí (podmíněno návratem umělců, kteří rovněž podali výpověď)

4) Ministerstvo kultury uzná legitimitu uzavřeného výběrového řízení, které samo vyhlásilo a řádně ukončilo

5) Ministerstvo kultury znovu potvrdí svoje rozhodnutí o ustanovení tzv. garanční rady ND, která bude (obdobně jako správní rady) zprostředkovávat komunikaci mezi ministerstvem a ND. Garanční rada bude s vedením ND projednávat strategická rozhodnutí. Ustavení garanční rady zaznamená MK do Zřizovací listiny – Statutu ND

6) Odborové organizace budou, v souladu s platnou legislativou ČR, jednat výhradně s ředitelem ND, případně následně se smírčím orgánem, či soudem. Nikoliv s ministrem kultury, který pro ně není ze zákona, jednajícím partnerem

7) Ministerstvo kultury nebude nad rámec zákonných povinností zřizovatele zasahovat do autonomie příspěvkové organizace ND a kompetencí ředitele ND.

8) Ministerstvo kultury připraví podmínky pro urychlenou transformaci ND ve vyhovující právní subjekt.

///

Více na i-DN:

Uchlácholit se nenecháme…

Jan Burian opět ředitelem ND

Dopis ministrovi Jiřímu Balvínovi

Vyjádření ND moravskoslezského k odvolání Jana Buriana

Několik slov k odvolání Jana Buriana

Stanovisko výboru Jednoty hudebního divadla Praha k odvolání Jana Buriana

Názor expertní komise na odvolání Jana Buriana

Prohlášení vedení opery ND k odvolání ředitele

Jan Burian si ani nevybalil svačinu

Ředitelem ND jeden den


Komentáře k článku: Jan Burian předložil ministerstvu osm podmínek

Přidat komentář

(Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

Přidání komentáře

*

*

*



Obsah,