Naivní divadlo: potlach i jazz – Divadelní noviny
Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2025

Kulturní měsíčník pro divadlo a jiné umělecké obory

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2025

ročník 34
29. 4. 2025
Můj profil

Divadelní noviny > Burza Zprávy

Naivní divadlo: potlach i jazz

Večer v trampském stylu a navíc s koncertem připravilo na čtvrtek 21. dubna Naivní divadlo Liberec. V rámci tradičních Večerů v Naivním si tentokrát diváci od 19:30 hodin užijí loutkovou komedii O hodině navíc aneb Potlach v hustníku, na kterou naváže koncert v podání mladého libereckého jazzového seskupení Ničí Quartet.

O hodině navíc aneb Potlach v hustníku. Foto: Josef Ptáček

Děj inscenace, která v NDL vznikla v roce 2018 u příležitosti 100. výročí trampingu v Čechách (pod vedením plzeňského režiséra Tomáše Dvořáka), se odehrává uprostřed hlubokého lesa, v trampské osadě, kde se právě koná sraz trampů, řečený potlach. Je říjen a trampové jako každý podzim zavírají les před blížící se zimou. Tato noc je však výjimečná ještě něčím jiným… mění se čas. A právě ve chvíli, kdy dojde k onomu magickému okamžiku a ručičky hodin se vrátí o hodinu zpátky, prožijí trampové jedno velké a těžko uvěřitelné noční dobrodružství. Kromě notné dávky humoru budou k vidění také krásné ručně řezané marionety a k poslechu živě zpívané písničky v podání celého hereckého souboru pod vedením skvělého muzikanta Míry Ošance.

Představením ovšem hudební zážitky zdaleka nekončí. V klubu Naivního divadla se následně představí Ničí Quartet, jazzové seskupení mladých nadějných muzikantů z Liberce, jejichž repertoár tvoří převážně jazzové standardy a nově také autorská tvorba.

  • Autor:
  • Publikováno: 13. dubna 2022

Komentáře k článku: Naivní divadlo: potlach i jazz

Přidat komentář

(Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

Přidání komentáře

*

*

*



Obsah,