Kategorie článků:
Vyfoť mě, když to dokážeš!
Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi zahájí 21. března výstavu nazvanou Vyfoť mě, když to dokážeš! Představí návštěvníkům loutky a loutkářské fenomény celého světa zachycené objektivem předního českého fotografa Josefa Ptáčka.
Výroční výstava Studia Ypsilon
Velkolepá retrospektivní výstava, kterou Studio Ypsilon pořádá ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy v Domě fotografie v Revoluční ulici od 20. března do 19. května 2024, zaujímá velkorysý prostor dvou pater galerie.
Secesní mistr Alfons Mucha ve Zlíně
Návštěvníci spatří slavné divadelní plakáty a litografie Alfonse Muchy – mezi nimi i více než dvoumetrový plakát Gismonda, který umělec vytvořil pro svou múzu, francouzskou herečku Sarah Bernhardt, nebo slavný plakát Hamlet z roku 1899.
Poslední komentáře
- on BLOG: Občasník Jaroslava Štěpaníka (No. 91) Vážený pane Štěpaníku, ano, přiznávám se: moje bio…
- on Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 936) Milý pane Tučku, neklesejte na mysli. Jsem přesvěd…
- on BLOG: Občasník Jaroslava Štěpaníka (No. 91) Pane Orte, děkuji za pěkný a fundovaný dodatek k m…
- on BLOG: Občasník Jaroslava Štěpaníka (No. 91) V roce 1920 se Liška Bystrouška představuje čtenář…
- on Zemřela Jelena Mašínová Pro mě nezemřela, je součást Pavla Kohouta a ten j…
- on Jiří Schmiedt: Slunce zapadá jak nebesa krásných křídel (No. 16) Mě ty Vaše vzpomínky baví. Hlavně tou upřímností.…
- on Zemřel Rudolf Stärz Děkuji vám, že věnujete pozitivní vzpomínku nebo s…
Občasník Jaroslava Štěpaníka (No. 67)
Pozoruhodná výstava Nastoupil jsem co redaktor Moravského zemského muzea zahájila vernisáží 31. října v malém sále Dietrichsteinského paláce na Zelném trhu. Potrvá do 3. září 2024.
Po stopách organické architektury
Výstava Mezi přírodou a člověkem: Po stopách organické architektury je koncipována jako obsáhlý fotografický atlas rozmanitých forem a tendencí organické architektury.
Viola slaví 60 let výstavou fotografií
Viktor Kronbauer je "dvorním" fotografem Divadla Viola už skoro dvacet pět let. Na aktuální výstavu vybral čtrnáct velkoformátových fotografií, které zvou do světa minulých i současných inscenací a inspirují diváky k návštěvě Violy.
Setiny Bohumily Grögerové
Poezie, tanec a performance. Výstava SETINY Bohumily Grögerové pokračuje i natáčením experimentálního filmu-
Výstava Jan Dušek 80
V Café Nona je k vidění výstava významného českého scénografa a prvního porevolučního děkana DAMU Jana Duška.
Černé loutkové divadlo v Chrudimi
Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi otevřelo novou výstavu Cesta za světlem s podtitulem Luminiscenční loutky divadla Blackwits. Návštěvníkům představí svítící loutky známého divadla Blackwits Ivana Krause a Naděždy Munzarové.
Vila Tugendhat zve na výstavu
Výstava ve vile Tugendhat připomene 10. výročí dokončení památkové obnovy.
Vzpomínka na Niku Brettschneiderovou
Výstavu NIKA připravilo Oddělení dějin divadla Moravského zemského muzea u příležitosti nedožitých sedmdesáti let Niky Brettschneiderové.
Jak vnímají Češi Franka Gehryho?
Výstava s názvem Frank Gehry: Očima Čechů koláž představuje legendárního architekta ve spojení s ČR. Výstavu je možné navštívit ve Winternitzově vile od 20.10. 2021 do 13.12.2021. Kurátorem je teoretik architektury a publicista Adam Štěch.
Bubnování za židovské transporty
Akce Bubnování pro Bubny připomene datum 16. října, kdy z Prahy odjel první židovský transport o tisíci lidech. Letos je to 80 let. Do roku 1945 jich tudy prošlo na 50 000 do ghett a koncentračních táborů.
Vztahy, fundus a utopie v Invalidovně
Začíná výstava VZTAHY FUNDUS UTOPIE, v jejímž rámci se podruhé setkává sedm scénografek, scénografů a divadelních kolektivů; tentokrát v prostorách Studia ALTA v pražské Invalidovně.
Začíná festival 4+4 dny v pohybu
Šestadvacátý ročník mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu startuje 9. září vernisáží současného umění, performance, hudbou i programem pro děti.
Občasník Jaroslava Štěpaníka (No. 15)
Rajlich 100. V Moravské galerii v Brně skončila trojice výstavních přehlídek ke stému výročí narození světově známého grafika a designéra.
Občasník Jaroslava Štěpaníka (No. 12)
Za Leošem Janáčkem se chodí nejvíce samozřejmě do opery nebo do koncertní síně. V Brně také do Památníku na Smetanově ulici, kde dlouhé roky působil jako ředitel varhanické školy.