Divadelní noviny > Reklamní články
Víno k virtuální realitě? Není problém!
Po úspěšném startu experimentálního projektu Brejlando přišli tvůrci z kreativní skupiny Brainz Studios společně s Magistrátem hlavního města Prahy s dalším rozšířením služby. Nejen že od května je možné si take-away balíček s experimentálním divadelním záznamem ve virtuální realitě vyzvednout za nižší cenu osobně na pokladně divadla, ale divák si může Brejlando užít rovnou i s občerstvením díky doručovací službě Wolt. A od 3. května bude k dispozici ve virtuální realitě nová inscenace, tentokrát titul Divadla pod Palmovkou Pusťte Donnu k maturitě!.
Vzhledem k zájmu a vytíženosti naší služby jsme hledali další cesty, jak být divadelním nadšencům ještě blíž. Nově proto spouštíme i možnost vyzvednout si Brejlando na pokladně divadel, čím se Brejlando stává i finančně dostupnější. S příchodem jara si tak diváci mohou převzetí balíčku spojit i s příjemnou procházkou centrem města, vysvětluje Štěpán Kleník, jeden ze zakladatelů Brejlanda. Vstupenky i pro tuto variantu jsou již v prodeji na portálu GoOut. Kdo by se chtěl naladit na návštěvu divadla se vším všudy, může od května vyzkoušet i naši speciální nabídku s drobným občerstvením přes Wolt, doplňuje. Pro doručení domů bez občerstvení je stále možné využít kurýrní službu Liftago.
Osobní odběr Brejlanda v divadelním okénku, s nahraným vybraným představením a zapůjčenými VR brýlemi, stojí 599,-Kč. Při nákupu dvou lístků je cena zvýhodněna na 1099,-Kč. Při osobním odběru tak divák ušetří oproti dodávce kurýrem 300,-Kč za jeden lístek „do divadla“. Stejně jako u doručení domů platí, že je potřeba brýle následující den v dopoledních hodinách na pokladně opět vrátit. Brýle následně projdou dezinfekcí a připraví se pro další zákazníky.
Podobně jako předchozí inscenace, Hamleti Divadla Na zábradlí a Perníková chaloupka divadla Minor , je i novinka na Brejlandu, inscenace režiséra Tomáše Dianišky Pusťte Donnu k maturitě! natočena přímo z centra hereckého dění na 360° kameru. Vůbec poprvé se ale divák v průběhu divadelního zážitku virtuálně podívá například na střechu Divadla pod Palmovkou, do libeňské sokolovny nebo na diskotéku v klubu Café 80’s. Tvůrci tak představují další možnosti využití virtuální reality a divadelního umění.
S ohledem na zájem Brejlanda u divadelních kritiků, diváků, ale i v zahraničí, hledají nyní tvůrci koncepční model pro rozšíření prozatím pražské služby i do dalších českých měst. Připravují se také záznamy inscenací Elefantazie Městských divadel pražských nebo Společenstvo vlastníků umělecké skupiny VOSTO5.
Komentáře k článku: Víno k virtuální realitě? Není problém!
Přidat komentář
(Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)