Zemřela Naďa Patriková-Haanová – Divadelní noviny
Divadelní noviny Aktuální vydání 2/2025

Kulturní měsíčník pro divadlo a jiné umělecké obory

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

2/2025

ročník 34
25. 2. 2025
Můj profil

Divadelní noviny > Zprávy

Zemřela Naďa Patriková-Haanová

Foto archiv MdB

Naďa Patriková-Haanová

22. 12. 1950 Ústí nad Labem – 12. 12. 2021 Brno

Operetní herečka a zpěvačka. Většinu kariéry strávila v Krušnohorském divadle Teplice (1975 – 1982) a Státním (později Národním) divadle Brno (1985 – 2001). V posledních letech byla inspicientkou Městského divadla Brno.

Pěveckou kariéru zahájila v roce 1975 v Opeře Severočeského divadla opery a baletu Státního divadla Zdeňka Nejedlého Ústí nad Labem. V letech 1975 – 1982 byla členkou Krušnohorského divadla Teplice, poté – v letech 1982 – 1984 – byla v angažmá v souboru opery a operety Státního divadla Oldřicha Stibora (dnes Moravského divadla) Olomouc. Členkou Státního – později Národního – divadla Brno byla v letech 1985 – 2001. Vystoupila zde ve čtyřiceti pěti inscenacích jak operního tak především muzikálového a operetního reprtoáru, v nichž vytvořila řadu větších i menších rolí. Připomeňme například Lilli Vanesiovou v muzikálu Kiss me, Kate (1986), Corinnu v operetě Mam’zelle Nitouche (1987), Donnu Lucii d’Alvadores ve zpěvohře Stará komedie – Charleyova teta (1988), titulní Helenu v operetě Krásná Helena (1988), Paní Higginsovou v muzikálu My Fair Lady (1993) či Marinu v muzikálu Zorba (2001) /více zde/. (Soupis všech jejích divadelních rolí najdete zde.)

Zleva Jitka Petrovská (Sofie), Vladimíra Spurná (Amelie) a Naďa Patriková-Haanová (Marianna) v operetě Roberta Stolze a Hanse Weigela Krásný podzim (režie Jiří Jurka, prem. 28. 9. 1990, Státní divadlo Brno). Foto Rafael Sedláček

Po ukončení aktivní pěvecké kariéry se stala inspicientkou v Městském divadle Brno.

Naděnka, jak jsem jí všichni s upřímnou láskou říkali, nás dnes po zákeřné nemoci navždy opustila, napsalo dnes Městské divadlo Brno na svůj facebookový profil (zde).

/Pro i-DN z více zdrojů připravil hul/

  • Autor:
  • Publikováno: 12. prosince 2021

Komentáře k článku: Zemřela Naďa Patriková-Haanová

Přidat komentář

(Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

Přidání komentáře

*

*

*



Obsah,